Integruota pasaulio pažinimo pamoka muziejuje

• Paskelbta: 2023-11-29

Penktadienį, lapkričio 24 d., 2b klasės mokiniai buvo Kybartų buities muziejuje. Vyko integruota pasaulio pažinimo pamoka muziejuje: susipažinome su senoviškais buities rakandais, įrankiais, prietaisais. Ieškojome pirminių istorijos šaltinių: senų dokumentų, nuotraukų apie Kybartus, su kadaise gyvenusiais ir kūrusiais žmonėmis, matėme senoviškus pinigus. Visa tai mums aprodė gidas Vitas Katkevičius.

Vaikai, apžiūrėję ekspoziciją, atliko užduotis užduočių lapuose. Jokūbas, Viltytė domėjosi senosiomis svarstyklėmis, Matą, Edviną, Mantvydą labai domino vindas - vilnų verpimo ratelis. Goda susidomėjo forma sviestui, Agnė - skalbinių gręžtuvu, Nojus stebėjosi žarijomis užpildomu lygintuvu. Mariją sudomino senasis televizorius, daug kam patiko telefonai. Aleksandras sužinojo su kokiomis žnyplėmis traukdavo skalbinius iš karšto vandens. Muziejuje yra net dvejos audimo staklės. Visko ir neišvardinsi. Turite patys nuvykti ir įsitikinti.

Mokiniams pasisekė: kad atvyko į muziejų buvo apdovanoti knygų skirtukais. Daug įdomiau retkarčiais mokytis muziejuje .

2b mokytoja Inga Vaitkevičienė