Integruota lietuvių kalbos ir pasaulio pažinimo pamoka 2b klasėje

• Paskelbta: 2023-12-04

Gruodžio 1d. pas 2b klasės mokinius atvyko viešnia – Albina Nausėdienė, kaip Agnė greitai suskaičiavo – 83 metų Kybeikių kaimo gyventoja. Vyko integruota lietuvių kalbos ir pasaulio pažinimo pamoka, tema ,,Visi kažkada buvome vaikais“. Vaikams buvo įdomu iš pirmų lūpų išgirsti, kaip vaikai seniau ėjo į mokyklą, su kuo rašė, kas atstojo kuprines, ką tuo metu avėjo, kaip rengėsi, kokius žaidimus žaidė. Sužinojo, kad vaikai vasarą neatostogaudavo, o dirbdavo: ganė žąsis, karves, rudeniop padėdavo laukuose sustatyti surištus javų, linų pėdus. Vaikams iškilo klausimų, kokiu transportu pasiekdavo mokyklą (pasirodo, kiekvieną dieną eidavo 3 km basi pėsčiomis), ką valgydavo, kaip prasimanydavo pinigų. Viešnia papasakojo, kokias išdaigas krėsdavo to meto vaikai.

Nepajutome, kaip greitai praskriejo pamokos laikas, o klausimų dar daug liko neatsakyta. Močiutė Albina, kaip ir visos močiutės, atvyko su saldžiomis dovanėlėmis. Vaikai atsisveikino, kaip su savo močiute – apsikabindami. Susitarėme pavasarį vėl susitikti ir atsakyti į likusius klausimus.