Meninio skaitymo konkursas

• Paskelbta: 2024-01-16

Jaukią sausio 12 dienos popietę 5-8 klasių skaitovai rinkosi į Kybartų „Saulės“ progimnazijos konferencijų salę, kurioje vyko Meninio skaitymo konkurso I etapas. Šio konkurso tikslas – puoselėti meninio žodžio svarbą, mokyti išraiškingai perteikti skaitomo kūrinio nuotaiką. Konkursą vedė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė  Gitana Literskytė - Katkevičienė ir 7a klasės mokinė Gabija Vasiliauskaitė. Jos visiems dalyviams palinkėjo sėkmės. Visų širdis konkurso pradžioje sušildė vyresniosios muzikos mokytojos Vilijos Gaurienės vadovaujamo mokinių choro ir solistės Ugnės Liaukevičiūtės atliekama daina „Yra šalis“. Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Gitana Literskytė  - Katkevičienė mokiniams pristatė konkurso vertinimo komisijos narius.

Meninio skaitymo konkurse dalyvavo gausus 5-8 klasių skaitovų būrelis. Mokiniai skaitė įvairių lietuvių autorių tekstų ištraukas, deklamavo eilėraščius. Visi 15 skaitovų labai stengėsi įtaigiu žodžiu, nuotaika, emocijomis sudominti, sužavėti ir įtikinti klausytojus. Jie aiškiai ir suprantamai perteikė pasirinktų poezijos kūrinių mintis, temas, patirtus veikėjų nuotykius, išgyveno ir įsijautė į savo kuriamų personažų vaidmenis.

Mokiniai pasirodė puikiai, nepasidavė nerimui ir džiaugėsi savo sėkme. Konkursui pasibaigus, laukė pati svarbiausia dalis mokiniams, tačiau sunkiausia konkurso vertinimo komisijai – išrinkti prizinių vietų laimėtojus ir nuspręsti, kas atstovaus mūsų mokyklai rajone. Kol komisija intensyviai plušo, mokiniai galėjo truputį atsikvėpti ir aptarti visų pasirodymus. Prieš paskelbiant komisijai konkurso rezultatus, ansamblio būrelio mokiniai grodami ukulėlėmis atliko dainą „Mėnulis“. Ir štai atėjo ilgai lauktas momentas –paskelbti prizininkus ir laureatus.

I vietą mokinių meninio skaitymo konkurso I etape laimėjo 8a klasės mokinė Justė Gražulytė ir 5a klasės mokinė Elzė Ryckytė. Šios mokinės sausio 19 dieną vyks į II- ąjį meninio skaitymo konkurso etapą atstovauti mūsų mokyklai rajone.

II vietą laimėjo 7a klasės mokinė Dovilė Vabolytė  ir 8a klasės mokinė Giedrė Šukaitytė.

III vietą – 6b klasės mokiniai Jokūbas Plaušinis ir Arnas Bugajevas.

Mokinių meninio skaitymo konkurso komisijos pirmininkė pavaduotoja ugdymui Daiva Leonavičienė visus dalyvius ir jaunuosius atlikėjus apdovanojo padėkos raštais, saldžiais prizais ir atšvaitais.

Sveikiname visus dalyvius ir linkime sėkmės!

Justė Gražulytė, Jaunųjų žurnalistų būrelio narė