Muzika visiems

Vilkaviškio r. Kybartų „Saulės" progimnazija dalyvauja Europos Sąjungos finansuojamos    programos Erasmus+  mokyklų mainų partnerystės projekte „Music to all" („Muzika visiems“). Kartu su šalimis  partnerėmis – Lenkija, Rumunija, Kroatija, Turkija, Ispanija  –  sieksime muzikos pagalba kurti vieningą Europos bendruomenę, integruojant skirtingų gebėjimų asmenis, nepaisant jų kilmės ir galimybių.  Juk muzikos kalba yra universali ir  visiems suprantama.

Šių  metų  lapkričio 25–29 dienomis   Ceip Lope de Vega mokykloje Leganes mieste, Ispanijoje, įvyko pirmasis projekto dalyvių susitikimas, kuriame mūsų mokyklą atstovavo  anglų kalbos mokytojos  Ilona Galeckienė – projekto koordinatorė, Neringa Kastanavičienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Leonavičienė. Projekto atidarymo ceremonijoje dalyvavo Ceip Lope de Vega mokyklos bendruomenė, Leganes miesto tarybos nariai, vietos žiniasklaidos atstovai ir visų šalių atstovų komandos. Po oficialių sveikinimo žodžių, supažindinimo su projekto tikslais,  veiklomis  ir laukiamais rezultatais, nuskambėjo Europos Sąjungos himnas, atliekamas mokyklos mokinių, akomponuojant  šios mokyklos mokytojų instrumentiniam  ansambliui.  Didelį dėmesį projekto dalyviams skyrė Leganes miesto valdžia, surengusi priėmimą miesto rotušėje. Savivaldybės atstovai pasidalino švietimo situacija mieste, papasakojo apie mokyklų ir švietimo skyriaus bendradarbiavimą, bendrus projektus.

Ceip Lope de Vega mokykla yra dvikalbė, kurioje jau nuo 3 metų vaikai mokomi anglų kalbos, o kai kurie mokomieji dalykai  dėstomi anglų kalba. Mokykloje sukurtos unikalios ugdymosi aplinkos. Visi mokyklos kabinetai aprūpinti naujausia technika ir šiuolaikinėmis mokymo(si) priemonėmis. Ugdymo procesas organizuojamas kitaip nei Lietuvoje: pamokos visų klasių mokiniams kiekvieną dieną prasideda ir baigiasi tuo pačiu metu, t.y. vyksta nuo 9.00 val. iki 14.00 val.  Per pertraukas visiems mokiniams privaloma išeiti į mokyklos kiemą. Tarpusavio santykiai tarp visų bendruomenės narių labai artimi ir šilti.

Kiekvienai projekto partnerei pristačius  savo šalį, miestą ir mokyklą, aiškiau suvokėme, kad kiekviena šalis kitokia ir savita. Apie kitas šalis partneres plačiau pasakosime sugrįžę iš būsimų vizitų, o artimiausias – 2020 m. kovo mėnesį Turkijoje.

Vizito metu dalyvavome pamokose, edukacijose ir diskusijose. Buvo labai įdomu būti mokiniais  muzikos pamokoje kartu su Ceip Lope de Vega penktokais. Muzikos kabinete mokiniai neturi suolų, o patogiai įsitaisę sėdi ant grindų. Jie kuria muziką, dainuoja, groja, derina ritmą su šokių  judesiu. Mes noriai  atlikome  ritminius pratimus,  improvizavome, šokome kartu su mokiniais.

Kūrybiškumas, bendradarbiavimas, pagalba vieni kitiems atsiskleidė kūrybinėse dirbtuvėse „Muzikos instrumento iš antrinių žaliavų kūrimas". Čia dalyvavo ir mokiniai, turintys specialiųjų poreikių. Visi kartu gaminome  mušamuosius instrumentus - būgnelius, barškučius, tamburinus iš antrinių žaliavų (panaudotų maisto produktų pakuočių, vienkartinių indų) ir kruopų.

Edukacijoje  „Universali muzikos ir kitų meno rūšių kalba" pasijutome kūrėjais:  piešėme, klausėmės muzikos, šokome  ir vaidinome. Supratome, kad menui nėra amžiaus ribų, visi turime gebėjimų ir talentų, tik reikia juos mokėti atskleisti.

Šio vizito metu turėjome galimybę susipažinti su Ispanijos sostine Madridu,  lankėmės Zarzuelos teatre, kur  klausėmės ispaniškos operos „Trys skrybėlės". Segovijos mieste pamatėme gotikinę XVI amžiaus katedrą, nuostabaus grožio pilį  ir akveduką, pastatytą senovės Romos imperijos laikais. Nepaprastu grožiu ir architektūra pasižymi pirmoji Ispanijos sostinė Toledas. Čia susipina europiečių, žydų ir arabų kultūros.

Savaitė prabėgo kaip viena diena, pilna  kūrybos ir bendrumo jausmo. Visi projekto partneriai išvyko kupini įspūdžių, pasisėmę idėjų ir pasiruošę įgyvendinti projekte numatytas veiklas.

Daiva Leonavičienė,

Erasmus+ projekto „Muzika visiems“ dalyvė

Projekto pristatymas skaidrėse:

Projekto pristatymas skaidrėse Atnaujinta Dydis
Programos „Erasmus+“ mokyklų mainų partnerystės projektas „MUSIC TO ALL“ 95.23 MB

Atnaujinta: 2024-02-21