Projekto partnerių susitikimas Turkijoje

Šių metų kovo 9-14 dienomis Anafarta mokykloje, Unye mieste, Turkijoje įvyko jau antrasis Erasmus+ projekto „Music to all“ dalyvių susitikimas, kuriame mūsų mokyklą atstovavo anglų kalbos mokytoja Ilona Galeckienė – projekto koordinatorė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui – Daiva Leonavičienė ir anglų kalbos mokytoja – Evelina Šlivinskienė. Dalyvavo Lietuvos, Ispanijos, Kroatijos, Lenkijos, Rumunijos mokyklų atstovai. Pagrindinis tikslas – susipažinti su mokykla ir mokymo metodais, kultūra, švietimo sistema Turkijoje. Antrojo susitikimo atidarymo ceremonijoje dalyvavo mokyklos bendruomenė, vietos žiniasklaidos atstovai ir visų šalių komandos. Mokyklos direktorius tarė sveikinimo žodžius, mokiniai sutiko svečius pademonstruodami tradicinius šokius, bei grodami tradicinę muziką. Miesto valdžia surengė priėmimą, kurio metu buvo aptarta, tokių projektų svarba mokykloms, mokytojams ir mokiniams.

Unye Anafarta mokykla įsikūrusi Unye miesto centre. Joje mokosi 913 mokinių ir dirba 74 mokytojai. Dviejose klasėse mokosi 14 specialiųjų poreikių turinčių mokinių, o 13 mokinių su pritaikytomis programomis mokosi įprastose klasėse. Mokykloje veikia stalo žaidimų, robotikos būreliai, yra suburtos aukštus rezultatų pasiekusios tinklinio, krepšinio, futbolo ir stalo teniso komandos. Ši mokykla rūpinasi ugdymo proceso naujovių diegimu taikant naujus skaitmeninius mokymo(si) metodus.

Užsiėmimų metu gaminome įvairius muzikos instrumentus iš antrinių žaliavų, atlikome įvairias ritmines užduotis ir kūrėme savo ritmą, šokome tradicinius šokius. Taip pat mokėmės Ebru meno, piešimo ant vandens subtilybių, turėjome galimybę susipažinti su šalies tradiciniais instrumentais, dainomis, tautiniais drabužiais, patiekalais. Lankėmės Unye liaudies muziejuje, susipažinome su Baglama – tradiciniu turkų instrumentu, stebėjome pamokas mokykloje. Aplankėme du miestus – Ordu ir Trabzon. Susipažinome su miestų istorija, jų istoriniais objektais, pasigrožėjome gamta ir architektūra. Didžiausią įspūdį paliko Sumelos vienuolynas, pastatytas ant stačios uolos šlaito 1200 m virš jūros lygio.

Kiekvienos šalies komanda turėjo pristatyti nacionalinę šalies šventę (es). Taip sužinojome dar daugiau vieni apie kitus, apie šalių istorijas ir svarbius įvykius. Ši savaitė buvo labai įdomi, kupina naujų patirčių,  įspūdžių ir nepamirštamų akimirkų.

Atnaujinta: 2024-02-21